logo
ХАРКІВСЬКИЙ ВЕТЕРИНАРНЫЙ ШПИТАЛЬ
Олексіївка / Павлове Поле
м. Харьків, вул. Олексіївська, 14
(057) 773-26-59, (066) 437-95-62
⏰ з 9:00 до 21:00
Переглянути контакти
Салтівка
м. Харків, Салтівське шосе, 262/1
(063) 189-96-05, (066) 037-12-84
⏰ Цілодобово
Переглянути контакти
Холодна Гора / Баварія
м. Харків, вул. Холодногірська, 10
(073) 451-43-56, (095) 550-68-25
⏰ Тимчасово не працює
Переглянути контакти

Работаем круглосуточно

Контакти

vg@vethospital.kh.ua
вул. Олексіївська, 14
(057) 773-26-59
(066) 437-95-62
(096) 059-47-49
vk@vethospital.kh.ua
Салтівське шосе, 262/1
(063) 189-96-05
(066) 037-12-84
(067) 106-85-37
vh@vethospital.kh.ua
вул. Холодногірська, 10
(073) 451-43-56
(095) 550-68-25
(096) 062-97-76

Як відомо, хворобу легше попередити, ніж лікувати!

Домашніх тварин, як і людини, на їх життєвому шляху підстерігають різні інфекційні захворювання. Одні з них доставляють тимчасовий дискомфорт, інші – можуть коштувати життя!

Найбільш простим і досить ефективним способом уникнути захворювання є вакцинація (щеплення).

Для кожного з видів домашніх вихованців виділені найбільш небезпечні інфекційні захворювання і створені вакцини дозволяють їх попередити.

Для собак виділяють: чуму м'ясоїдних, інфекційний гепатит, парвовірусний ентерит, аденовірус, сказ, лептоспіроз та інші.

Для кішок: вірусний ринотрахеїт FVP, кальцівіроз FCV та панлейкопенію FPV, сказ та інші.

Для кроликів:вирусная геморагічна хвороба (ВГБК) и міксоматоз.

Для тхорів: чума м'ясоїдних, сказ та інші.

Щоб зрозуміти всю серйозність і значимість вакцинації (щеплення), коротко розглянемо одні з найнебезпечніших інфекційних захворювань.

Чума м'ясоїдних - висококонтагіозна вірусна хвороба, що характеризується лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням шкіри і слизових оболонок, органів дихання і травлення. Джерелом збудника інфекції є хворі і перехворіли тварини, що виділяють вірус в зовнішнє середовище з виділеннями з носа, очей, зі слиною, сечею і калом. Зараження собак відбувається при прямому або непрямому контакті з хворими або перехворіли тваринами, через інфіковані об'єкти зовнішнього середовища. Клінічний період починається у більшості тварин, як правило, різким підйомом температури тіла на 1-3°З і гострим катаральним запаленням слизових оболонок дихальної, травної, сечостатевої та інших систем організму. У цей період хворі тварини мляві, в основному лежать, відмовляються від корму, але п'ють воду. У собак спостерігається сильний озноб, загальна депресія. Прогноз при надгострому перебігу хвороби летальний (смертельний), при важких формах чуми, ускладнених змішаними інфекціями, - несприятливий, в інших випадках - сприятливий або сумнівний (невизначений).

Парвовірусний ентерит - висококонтагіозна вірусна хвороба собак, що характеризується в основному гострим геморагічним ентеритом, зневодненням організму, лейкопенією і міокардитом. Зараження відбувається в основному фекально-оральним способом, а також контактним - при обнюхуванні і облизуванні безпосередньо хворих тварин або інфікованих ними об'єктів зовнішнього середовища. Захворюванню схильні собаки будь-якого віку, але найбільш сприйнятливі до хвороби цуценята у віці від 2 до 16 тижнів. Головними ознаками хвороби є тривала і неприборкана блювота повторюється багаторазово протягом декількох діб, повна відмова від корму (анорексія) і води. Діарея (пронос) з'являється у тварин через 1-3 дні після початку блювоти і триває від 2 до 10 днів. Неприборкана блювота і тривалий пронос викликають сильне зневоднення організму і відповідно - глибокі порушення гомеостазу. Прогноз: у разі незворотних порушень гомеостазу тварини гинуть через 2-4 дні після початку хвороби. При більш тривалому перебігу хвороби (підгостра форма) і правильному лікуванні ймовірність одужання зростає.

Панлейкопенія кішок - висококонтагіозна вірусна гостропротікаюча хвороба ссавців сімейства котячих характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту тварин і значним зниженням загальної кількості лейкоцитів в крові. Хворіють більше молоді кішки, але іноді і дорослі. Зараження відбувається частіше при прямому контакті, через різні забруднені вірусом об'єкти (поверхні стін, підлоги, меблів, посуд, тканини, підстилку та ін.), аерогенно. Вірус з вулиці в приміщення може потрапити на одязі і взутті власника кішки. Зазвичай хвороба проявляється раптовим пригніченням кішки, підвищенням температури тіла до 40-41°з, блювотою і рідким стільцем. Одночасно або через короткий час розвивається пронос, фекалії рідкі, смердючі, безбарвні, жовтуваті з домішкою крові. У деяких випадках панлейкопенія у кішок проявляється в легеневій формі. При ній в запальний процес залучаються верхні дихальні шляхи, бронхи і легені. У кутах очей і носа накопичується і засихає мутний гнійний ексудат, який зменшує просвіт носових ходів і закупорює слізні протоки. В результаті зменшення просвіту носових ходів проходження повітря ускладнюється, дихання частішає, з'являється задишка, тканини організму починають відчувати дефіцит кисню. Прогноз при надгострой формі - зазвичай летальний, при гострій неускладненій формі – сприятливий, при панлейкопенії, ускладненою вторинними інфекціями, - несприятливий або летальний. Смертність при гострій формі становить 25-75 % .

Очевидно, що інфекційні захворювання є загрозою для нормального росту, розвитку і життя домашніх тварин, а матеріальні витрати на їх адекватне лікування у багато разів перевершують витрати на заходи профілактики – вакцинацію.

Необхідно також відзначити значення щеплення, а конкретніше, наявність у тварини стійкого імунітету при проведенні планових і непланових хірургічних втручань. Можливо, ви приймете рішення про необхідність кастрації або стерилізації вашого домашнього улюбленця, а може йому буде показано термінове оперативне втручання в результаті нещасного випадку. У такій ситуації, наявність стійкого імунітету до інфекційних захворювань забезпечить вашому вихованцеві природний захист і післяопераційний період пройде без ускладнень.

Тепер, якщо ви переконалися у важливості і значущості вакцинації, розглянемо терміни, схеми і етапи вакцинації домашніх тварин.

1. Оптимальний вік тварин для початку вакцинації:

Щеплення цуценятам роблять в - 2 місяці

Щеплення кошенятам роблять в - 2-3 місяці

Тхорам - 2-3 місяці

Кроликам - 1,5 місяці

 

2. Приблизні схеми вакцинації:

Собаки: першу вакцинацію проводять у віці 2 місяців, потім через 3 тижні проводять ревакцинацію, наступна вакцинація проводиться у віці 8 місяців, далі в 1 рік і повторюється щорічно.

Кішки: перше щеплення у віці 2 місяців, ревакцинація через 3 тижні, далі щорічно приблизно в один і той же час без ревакцинацій.

Тхори: перше щеплення у віці 2 місяців, потім через 3 тижні проводять ревакцинацію і прищеплюють від сказу, далі щорічно.

Кролики: перша вакцинація в 1,5 місячному віці з ревакцинацією через 2 – 3 місяці і далі щорічно.

3. Етапи і підготовка до вакцинації:

Одне з найголовніших правил – вакцинації підлягають лише здорові тварини. Вакцинація хворого або ослабленого тваринного може привести до розвитку ускладнень і захворювання проявить себе ще сильніше. Тому перед вакцинацією ветеринарним фахівцем обов'язково проводиться клінічний огляд вашого вихованця.

Перед вакцинацією за 7-10 днів необхідно проводити дегельмінтизацію тварин призначеними для цього препаратами.

І так, ваша тварина звільнена від гельмінтів, після клінічного огляду і термометрії ветеринарним фахівцем винесено вердикт – «клінічно здоровий» і проведена вакцинація. Протягом одного-двох днів після вакцинації тварина може відчувати легке нездужання. Стійкий імунітет формується тільки через 14 днів, тому дуже важливо дотримуватися правил поствакцинального карантину: не гуляти з твариною, не купати його, не переохолоджувати, не перегрівати, в годуванні нічого не міняти, намагатися не піддавати стресам.

Разом з першою вакцинацією бажано обзавестися і паспортом для тварини міжнародного зразка. У ньому ви помістіть фотографію вихованця, його дані, відомості про вакцинації, таким чином, вся інформація про тварину буде «як на долоні» і для вас, і для ветеринарного фахівця, і для прикордонних служб.

Вакцинація домашнього вихованця-досить важливий момент, який необхідно довірити ветеринарним фахівцям. У нашому ветеринарному госпіталі цьому заходу приділяють належну увагу. Вакцини закуповуються своєчасно і якість їх підтверджується сертифікатами, в госпіталь вони доставляються з дотриманням всіх правил зберігання і транспортування (в спеціальних холодильних боксах).

Наші ветеринарні фахівці мають у своєму розпорядженні набір необхідних вакцин, допоможуть вам скласти оптимальну схему вакцинації вашого вихованця і оформлять для тварини паспорт міжнародного зразка.

Також, у ветеринарному госпіталі проводять вакцинацію від сказу з видачею довідки про вакцинацію, як і в державних ветеринарних лікарнях.

Приходьте на вакцинацію, і будьте здорові!!!!!!

лікар ветеринарної медициниы

Харківського ветеринарного госпіталю

Шенкер Дар'я Михайлівна.

Домашніх тварин, як і людини, на їх життєвому шляху підстерігають різні інфекційні захворювання. Одні з них доставляють тимчасовий дискомфорт, інші – можуть коштувати життя!

Публікації по темі

Додаткова інформація про вакцинацію тварин

В контексте распространения информации любого рода в интернете теряются достоверные факты. И тема вакцинации животных не исключение. Чтобы знать о вакцинации чуть больше, и чувствовать себя спокойнее — мы подготовили для вас немного дополнительной информации, а для того, чтобы не потерять информацию — сохраняйте этот пост.

Детальніше...

Необхідна інформація про вакцинацію тварин

Любое животное — не игрушка. Это отдельная жизнь, которую вы принимая к себе в семью, обязываетесь любить и всячески заботится о здоровье питомца.

Вакцинация животных — это универсальный способ защиты вашего питомца от самых распространённых видов инфекций и вирусов.

Детальніше...

Панлейкопения

Панлейкопения — вирусная болезнь кошек, которая характеризуется высокой контагиозностью,лихорадкой (высокая температура), поражением желудочно-кишечного тракта, респираторных органов, сердца, общей интоксикацией и обезвоживанием организма. 
ЗАБОЛЕВАНИЕ НЕ ЯВЛЯЕТСЯ ОПАСНЫМ ДЛЯ ЧЕЛОВЕКА!

Детальніше...
Років на ринку
Постійних клієнтів
Прийнято пацієнтів
Філії