logo
ХАРКІВСЬКИЙ ВЕТЕРИНАРНЫЙ ШПИТАЛЬ
Олексіївка / Павлове Поле
м. Харьків, вул. Олексіївська, 14
(057) 773-26-59, (066) 437-95-62
⏰ з 9:00 до 21:00
Переглянути контакти
Салтівка
м. Харків, Салтівське шосе, 262/1
(063) 189-96-05, (066) 037-12-84
⏰ Цілодобово
Переглянути контакти
Холодна Гора / Баварія
м. Харків, вул. Холодногірська, 10
(073) 451-43-56, (095) 550-68-25
⏰ Тимчасово не працює
Переглянути контакти

Работаем круглосуточно

Контакти

vg@vethospital.kh.ua
вул. Олексіївська, 14
(057) 773-26-59
(066) 437-95-62
(096) 059-47-49
vk@vethospital.kh.ua
Салтівське шосе, 262/1
(063) 189-96-05
(066) 037-12-84
(067) 106-85-37
vh@vethospital.kh.ua
вул. Холодногірська, 10
(073) 451-43-56
(095) 550-68-25
(096) 062-97-76

Кастрація (стерилізація) собак, кішок та ін. тварин — операція (найчастіше хірургічна), що полягає у видаленні статевих залоз у тварин з метою запобігання природного запліднення. В результаті кастрації різко знижується кількість статевих гормонів в крові, що призводить до придушення вторинних статевих ознак, а також стає неможливою вироблення сперматозоїдів або яйцеклітин, що призводить до неможливості мати потомство.

Каструючи тварину, ми все-таки йдемо проти природи. Але всі власники цих чудових творінь природи чули вимогливі котячі пісні в шлюбний період. Таке витерпіти здатний не кожен власник. А якщо кожен раз давати таблетки для придушення тічки, тоді ваш улюбленець буде відчувати природну потребу в продовженні роду, чи не краще вирішити проблему раз і назавжди. Навіщо мучити себе і тварину.

Ми вважаємо, що не стерилізувати тварину можна в тому випадку, коли власник тварини може подбати про потомство, візьме на себе відповідальність за долю маленьких беззахисних кошенят і цуценят.

Тепер поговоримо про методи, техніці стерилізації кішок, котів, собак і тхорів.

У кішок Ця операція називається оваріогістеректомія - видалення яєчників і матки.
Найбільш оптимальний вік для стерилізації кішок 9-12 місяців, але можна стерилізувати кішку і в більш літньому віці (обмежень у віці немає), але стерилізація самок в оптимальні терміни дає мінімальний ризик розвитку патологій з боку пухлин молочних пакетів, мастопатій.

Стандартна техніка стерилізації кішок яку практикують багато ветеринарні клініки:

Після введення тварини в наркоз, хірург виконає невеликий розріз 3-5 см нижче пупка (позадіпупочний оперативний доступ), потім витягує роги матки, накладає лігатури вище і нижче яєчників і тіла матки в області біфуркації матки, потім проводиться екстирпація матки і яєчників, в завершенні накладаються шви на черевну стінку, підшкірну клітковину і шкіру.

Cтандартний (позадіпупочний) метод виконання кастрації у кішок

На фото представлений стандартний (позадіпупочний) метод виконання кастрації у кішок.

Харківський ветеринарний госпіталь виконує оваріогістеректомію двома методами, стандартний позадіпупочний оперативний доступ, також бічний, за умови, що тварина надійде на стерилізацію в оптимальні терміни 9 -14 місяців, або за рішенням ветеринарного хірурга при огляді тварини.

Переваги бічного доступу:

 • безкровний-за рахунок пошарового розшарування м'язів черевної стінки і ширини оперативного доступу, капілярна кровотеча мінімальне, також не перетинаються судини живлять молочні залози в частині розрізу як при позапупковому оперативному доступі;
 • мінімальний контакт черевної порожнини з навколишнім середовищем і попередження занесень з неї дрібнодисперсних частинок, що в свою чергу може привести з контактами патогенною мікрофлорою і викликати небажаний запальний процес патогенною мікрофлорою тому доступ проводиться на ширину тіла матки (5-7 мм);
 • оперативний доступ проводиться на лівому боці в області поперекового відділу в середній ділянці черевної порожнини;
 • короткий час оперативного втручання;
 • післяопераційний догляд значно спрощений і менш болючий;
 • естетичний вигляд даного методу, післяопераційні шви ледь помітні.

Техніка виконання даного методу:

Хірург робить шкірний надріз шириною близько 5-7 міліметрів в напрямку шкірного розрізу розшаровує м'язові волокна відповідно до їх ходом, потім в тому ж порядку, як і при позапупковому доступі, проводиться Витяг яєчників і рогів матки за допомогою спеціального кастраційного гачка (Spay hoon).

На знімку представлений гачок (Spay Hoon)

На знімку представлений гачок (Spay Hoon), також видно розріз не більше 5-7 мл.

Після вилучення виконується легування судин, яєчників, і тіла матки, в області біфуркації рогів матки, потім також проводиться екстирпація яєчників і матки.

На знімку видно відпрепарована матка, підготовлена до видалення.

У завершенні м'язи черевної стінки в області розшарування пошарово закриваються розсмоктується шовним матеріалом, за бажанням власника тварини, хірург виконує внутрішньошкірної шов, тим же розсмоктуючою шовним матеріалом, що в свою чергу значно спрощує післяопераційний період, і час господарів, так як у випадку нашкірного шва необхідно зробити додатковий візит у ветеринарну клініку для зняття швів, внутрішньошкірної шов також краще для збереження естетичного вигляду рани ( ширина шкірного розрізу 5-7 см), при роботі з такими породами, як сфінкс і корніш рекс.

Вид шва після операції

Вид шва після операції

Вид шва після загоєння 7 днів після операції

Вид шва після загоєння 7 днів після операції

Післяопераційний догляд за кішкою.

 • Укласти кішку на підстилку в теплому місці бажано на підлозі:
 • Марлевим тампоном зволожити слизову ротової порожнини;
 • При бажанні відправлення надати допомогу підтримуючи її для кращої стійкості;
 • На 2-3 добу берегти шви від разлізиванія, одягнути бандаж або ве.комір;
 • Чітко виконувати рекомендації ветеринарного лікаря, по догляду за швами;
 • На 7-10 день видалити шви.

Трохи про асептику і антисептику.

 • Кастрація тварин проводиться з дотриманням всіх правил стерильності.
 • Операції проводяться в спеціально обладнаному хірургічному кабінеті.
 • Операційна ретельно готується перед прийняттям хірургічного пацієнта.
 • Ретельно вентилюється повітря, за допомогою спеціального обладнаної вентиляційної системи (сконструйованого за проектом медичних операційних кабінетів), з повітря витягуються всі крупно і дрібнодисперсні летючі частинки;
 • Обробка бактерицидними лампами повітря в процесі вентиляції, які знищують всю патогенну мікрофлору всієї площі операційної.
 • Ретельне, автоклавування хірургічних інструментів і витратних матеріалів при температурі + 250 С.

Дана підготовка операційної зводить до мінімуму післяопераційні ускладнення і дає тварині максимальні шанси на стрімку поправку після операції.

Трохи про анестезіологічне забезпечення.

Ми пропонуємо кілька видів анестезії для проведення стерилізації тварин:

 • Інгаляційний наркоз, масочний приймальний для стерилізації великих тварин (собак), і дрібних (кішок, котів, тхорів);
 • Комбінація внутрішньом'язового мононаркозу і епідуральної анестезії (введення анестезуючої речовини в спинномозковий канал), що прийнятно для стерилізації кішок при бічній, серединній ділянці черевної порожнини.
 • Комбінація препаратів, дозволених для застосування у ветеринарній практиці на території України) і регіонарної анестезії, що зводить до мінімуму анестезіологічний ризик при кастрації котів і псів;
 • Провідникова анестезія, введення анестезуючих препаратів в області нервових епітелій, як наприклад низкосокральная анестезія при постановці катетера у разі тривалої обтурації сечовивідного каналу у котів при сечокам'яній хворобі, де застосування стандартного внутрішньом'язового наркозу, пов'язаного з великим ризиком отримання ускладнень які можуть привести до смерті тварини.

Трохи про техніку кастрації котів.

Дана операція є однією з найпростіших у ветеринарній хірургії. Після введення тварини в наркоз і підготовки операційного поля хірург робить:

 • два розрізи шкіри мошонки;
 • витягує насінники;
 • відокремлює сім'явивідний канатик і сім'явивідну артерію, перев'язує їх між собою і видаляє сім'яник.при цьому шов на шкіру не накладається. Догляд за раною мінімальний.< br /> обробка рани загоюють компонентом протягом 3-5 днів.

Кастрація тхорів проводиться під загальним наркозом також методами як і кастрація кішок і котів.

Також в разі кастрації тхорів ми рекомендуємо попутне видалення анальних залоз, які розташовані під хвостом біля основи ануса, які в свою чергу служать причиною неприємного запаху в місці проживання улюбленця.

 

Сердюк Віталій ІгоровичСторінку підготував
хірург Харківського ветеринарного госпіталю,
лікар ветеринарної медицини
Сердюк Віталій Ігорович.

Років на ринку
Постійних клієнтів
Прийнято пацієнтів
Філії